Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2019, 19:13
Dziś 20°C
Jutro 18°C
Historia
14 Listopada, 2018

Perzów: Gmina Perzów uczciła Niepodległą

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku, w gminie Perzów odbyły się uroczystości rocznicowe związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele parafialnym w Turkowach, po której uczestnicy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie. Przed budynkiem GOK-u nastąpiło symboliczne odsłonięcie muralu powstałego z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
W sali widowiskowej odbył się koncert dla Niepodległej. Na początek chór dzieci i młodzieży ze szkół w Perzowie i Trębaczowie uroczyście odśpiewał wraz z licznie zebranymi w sali mieszkańcami gminy Perzów hymn narodowy, po którym zabrała głos wójt gminy Danuta Froń, dziękując zgromadzonym za przybycie i zapraszając wszystkich do obejrzenia przygotowanych występów. Na deskach perzowskiej sceny utwory tematycznie związane z Polską zaprezentowało wielu młodych artystów, m.in. przedszkolaki z Perzowa oraz Miechowa, dzieci i młodzież z ZS w Perzowie i Trębaczowie, laureatki konkursu piosenki patriotycznej, jak również zespół „Perzowianie”. Po tym wzruszającym koncercie uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na skromny poczęstunek.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 46 (1301) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!