Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Łucji, Witolda, Wilhelma 25 Czerwca 2022, 10:19
Dziś 22°C
Jutro 28°C
Kultura i oświata
9 Czerwca, 2022

Perzów: Dofinansowane wycieczki

W maju 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Perzowie wyruszyli na wycieczki w ramach przedsięwzięcia edukacyjnego „Poznaj Polskę” będącego częścią rządowego programu Polski Ład. W związku z udziałem w tym projekcie szkoła otrzymała dofinansowanie do wyjazdu. Celem podróży było poznanie dziedzictwa narodowego, kulturowego oraz uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego.

Jako pierwsi w trasę wyruszyli uczniowie klas 7-8. Najpierw zwiedzili Kościół Pokoju im. Trójcy Świętej w Świdnicy – największą drewnianą barokową świątynię w Europie. Warto dodać, że obiekt od 2001 r. jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zabytek przed wiekami powstał w wyniku konfliktów religijnych w XVII-wiecznej Europie, a współcześnie jest symbolem pojednania. Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Książ w Wałbrzychu, który jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce (po Zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu). Wałbrzyska Palmiarnia była następnym etapem wyprawy. Wśród egzotycznych kwiatów i krzewów uczestnicy wyjazdu odnaleźli prawdziwe ukojenie. Mogli nie tylko podziwiać piękne rośliny, ale również je zakupić.

~ Oprac. m

Więcej w nr 23 (1482) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!