Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arkadii, Krystyna, Stanisławy 13 Listopada 2019, 19:41
Dziś 5°C
Jutro 7°C
Perzów
25 Lipca, 2019

Perzów: Dla czystego powietrza w gminie

11 lipca 2019 r. wójt gminy Perzów Danuta Froń podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w sprawie wsparcia działań programu „Czyste powietrze” na obszarze gminy.

Pomoc w realizacji programu jest dobrowolna i samorządy nie otrzymują żadnych środków finansowych na te działania. Wójt gminy Perzów Danuta Froń podjęła decyzję o wsparciu działań programu, biorąc pod uwagę pozytywny wpływ podejmowanych w jego ramach inicjatyw na środowisko i zdrowie mieszkańców.
Celem programu priorytetowego „Czyste powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Celem jest także uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 30 (1336) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

~ Asiula
2019-07-27  /  20:46

Brawo! To oznacza bycie bliżej mieszkańców i dotarcie do tych z nich, którzy nie wiedzą o możliwościach jakie daje "czyste powietrze' a jestem żywym przykładem, że program daje duże możliwości - tylko dzięki niemu stać mnie było na wymianę starego pieca na nowoczesny kocioł eei pellets od kostrzewy. za co jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy parli by ten program był w Polsce realizowany!