Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arkadii, Krystyna, Stanisławy 13 Listopada 2019, 19:48
Dziś 5°C
Jutro 7°C
Kultura i oświata
2 Lipca, 2019

Perzów: Bibliotekarze zapraszają do „Tlenkowa”

W maju i czerwcu Biblioteka Publiczna w Perzowie prowadziła projekt edukacyjny, którego głównym zadaniem było wykształcenie postawy proekologicznej wśród dzieci przedszkolnych.

Projekt pt. „Tlenkowo – biblioteczna ścieżka edukacyjna” składał się z dwóch etapów. Pierwszym było spotkanie z kierownikiem Referatu Ochrony Środowiska, Gospodarki Przestrzennej, Komunalnej, Rolnictwa i Oświaty w Urzędzie Gminy w Perzowie Piotrem Prędkim, który wyjaśnił dzieciom, czym jest smog i jakie szkody wywołuje w organizmie człowieka i w środowisku. Opowiedział też dzieciom, jak właściwie segregować śmieci, czym jest czujka czadu oraz czym można ogrzewać nasze mieszkania, by jak najmniej szkodzić naszemu środowisku.
Drugi etap projektu zrealizowano 17 czerwca br. Polegał on na zbudowaniu na terenach należących do przedszkola ścieżki edukacyjnej, która składa się z tablic edukacyjnych oraz drewnianych kuwet, które zostały obsadzone kolorowymi kwiatami przez bibliotekarzy i dzieci przedszkolne. Elementy ścieżki są wykonane z drewna i własnoręcznie pomalowane przez pracowników perzowskiej biblioteki.
Zadaniem ścieżki jest uświadomienie młodemu pokoleniu, jak ważnym elementem naszego ekosystemu są drzewa i rośliny, które filtrują zanieczyszczone powietrze.

~ Natalia Kowalczyk

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!