Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 19:42
Dziś 12°C
Jutro 13°C
Sport
17 Lipca, 2019

Osiny: Pobiegli dla Łukasza

Podczas „Biegu dla Łukasza” na Osinach udało się uzbierać ponad 15 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację Łukasza.

6 lipca br. w sołectwie Osiny miało miejsce wydarzenie otwierające serca wielu ludzi na pomoc drugiemu człowiekowi – „Bieg dla Łukasza”.
Łukasz Namysł to niespełna 33-letni chłopak, mieszkaniec Osin, który pół roku temu, w Wigilię Bożego Narodzenia, uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, wskutek którego doznał poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Zmaga się on z niedowładem czterokończynowym oraz oddycha za pomocą respiratora. To właśnie dla niego zorganizowano charytatywny bieg oraz loterię fantową w Osinach. - Dokładnie dwa miesiące i 6 dni przed sobotnimi wydarzeniami grupa młodych biegaczy z Runners Team Kępno brała udział w Kępińskim Biegu Ulicznym, po którym zorganizowała pierwszą wspólną biesiadę. Sołtys Andrzej Gabryś zaproponował młodym i pełnym energii biegaczom wspólną inicjatywę – mały bieg w Osinach – pisze członek Runners Team Kępno Łukasz Dawid. - Chęć pomocy Łukaszowi była czymś naturalnym. Pojawiła się myśl, która zamieniła się w dźwięk – dodaje.

~ KR

Więcej w nr 29 (1335) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!