Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:58
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Łęka Opatowska
10 Listopada, 2017

Opatów: Zatrzymał nietrzeźwego i wezwał patrol

W rejonie Opatowa młody mężczyzna zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

16 października br., w godzinach wieczornych, do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zadzwonił młody mężczyzna. Powiadomił on, że jadąc autem drogą krajową nr 11, na terenie gminy Łęka Opatowska, zauważył citroena, którego kierowca nie do końca panował nad kierownicą. Citroen zjeżdżał na drugi pas ruchu i mógł powodować zagrożenie w ruchu drogowym. – 20-latek zadzwonił na numer alarmowy, a następnie udał się za jadącym „wężykiem” citroenem. Kierowca citroena wkrótce zjechał na przydrożną stację paliw. Tam został zatrzymany przez zgłaszającego. Niebawem także dotarł w tę okolicę patrol mundurowych – poinformowała oficer prasowa KPP Kępno st. sierż. Anna Lubojańska.
Okazało się, że kierowca citroena – 30-latek z gminy Łęka Opatowska – jest jest nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. – Policjantom Wydziału Ruchu Drogowego usiłował wmówić, że autem nie miał zamiaru teraz jechać, chciał je zostawić na parkingu i udać się do domu na nogach. Kłamał również, że nie posiada przy sobie dokumentów i kluczyków do pojazdu, które miał przekazać rzekomemu kuzynowi – dodaje funkcjonariuszka.
Mężczyzna straci teraz uprawnienia do kierowania pojazdami na minimum 3 lata. Czekają go też bardzo wysokie, kilkutysięczne kary grzywny.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!