Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2020, 17:41
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Sport
23 Sierpnia, 2018

Opatów: Rowerowi pasjonaci wyruszyli na trasę

20 rowerzystów w wieku od 9 do 66 lat pokonało 520 km podczas rajdu zorganizowanego przez Klub Rowerowy działający przy Opatowskim Stowarzyszeniu Kulturalno-Sportowym.

Klub Rowerowy działający przy Opatowskim Stowarzyszeniu Kulturalno-Sportowym od kilku lat prężnie się rozwija. Wzrasta liczba jego członków, a także organizowanych imprez i rajdów. Na stałe do kalendarza klubu weszły pielgrzymki na Górę św. Anny czy na Jasną Górę. Jego członkowie byli już w Licheniu, odwiedzili też okoliczne sanktuaria i ciekawe miejsca. W październiku w niekonwencjonalny sposób odprawiany jest Rowerowy Różaniec (trasa wiedzie po przydrożnych kapliczkach), a w okresie Wielkiego Postu - Rowerowa Droga Krzyżowa.
Tradycyjnie też każdego roku organizowany jest kilkudniowy rajd w ciekawe rejony Polski. Pierwszy z nich przebiegał z Opatowa poprzez sanktuarium MB Leśniowskiej do Krakowa i Łagiewnik. W kolejnym roku w 1050. rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę trasa wiodła z Opatowa przez Gniezno, Poznań i Kobylin, a w ubiegłym roku od Kołobrzegu po Hel.
Trasa tegorocznego rajdu wytyczona została z Puław poprzez Kazimierz Dolny – Sandomierz - Staszów – Góry Świętokrzyskie – Wąchock do Bełchatowa. Wzięło w nim udział 20 rowerzystów (najmłodszy miał 9 lat, a najstarszy – 66).

~ mk

Więcej w nr 34 (1289) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!