Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Maury, Milany, Tomasza 22 Września 2020, 10:42
Dziś 18°C
Jutro 24°C
Sport
28 Sierpnia, 2019

Opatów: Rowerowe Warmia i Mazury

Od 10 do 15 sierpnia 2019 r. członkowie Opatowskiego Klubu Rowerowego uczestniczyli w kolejnej już kilkudniowej wyprawie po Polsce. Tym razem celem były Warmia i Mazury.

Sierpniowa przygoda cyklistów z Opatowa rozpoczęła się 10 sierpnia w Tczewie, do którego cała grupa dotarła pociągiem. Jak zawsze jazda rowerem połączona była z poznawaniem miejsc ciekawych pod kątem historycznym i turystycznym.
Pierwszym celem podróży był oddalony o 25 km Malbork i zamek krzyżacki. Po ponad 3-godzinnym zwiedzaniu zamku grupa wyruszyła w dalszą drogę, aby przed wieczorem dotrzeć na nocleg do Iławy. Noc spędzona w pociągu i pokonanie ponad 100 km na rowerach sprawiły, że zmęczenie dało o sobie znać i wszyscy dość szybko udali się na zasłużony odpoczynek.
Drugi dzień wyprawy (niedziela) rozpoczął się czterdziestokilometrowym przejazdem do miejscowości Boleszyn, rodzinnej miejscowości jednego z członków grupy, gdzie wszyscy wzięli udział we mszy św., a po niej na zaproszenie miejscowego proboszcza w tradycyjnym niedzielnym obiedzie. Była też chwila relaksu na lokalnym kąpielisku. Wieczorem uczestnicy dotarli do miejscowości Dąbrówno, w której czekało ognisko i zasłużony odpoczynek.

~ MK

Więcej w nr 35 (1341) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!