Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Eustachego, Faustyny, Renaty 20 Września 2020, 16:48
Dziś 14°C
Jutro 23°C
Łęka Opatowska
7 Grudnia, 2017

Opatów: Poznawali możliwości kariery zawodowej

W Szkole Podstawowej w Opatowie uczniowie wzięli udział w IX Ogólnopolskim Tygodniu Kariery.

Od 20 do 24 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Opatowie, w ramach projektu organizowanego przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego, odbył się IX Ogólnopolski Tydzień Kariery. Patronat nad tym działaniem objęli: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Organizacją przedsięwzięcia zajęły się: doradca zawodowy Paulina Tucholska oraz wychowawca kl. VI - Elwira Wielgosz. Uczniowie poznali różne zawody oraz ścieżkę kariery zawodowej. Pierwszego dnia szkołę odwiedził Paweł Wojtasik z Centrum Remontowo-Budowlanego, który przybliżył tajniki pracy w budownictwie. Opowiedział nie tylko o zawodach związanych z budownictwem, ale również dokładnie zapoznał uczniów z przepisami BHP oraz uświadomił im, jak ważna w życiu jest nauka języków obcych. Drugiego dnia szkołę odwiedzili policjanci: aspirant Aleksander Stefan oraz młodszy aspirant Marcin Żłobiński, którzy przekazali szereg informacji o pracy w zawodzie policjanta. Zwrócili szczególną uwagę na bezpieczne zachowanie się w drodze do szkoły. Trzeciego dnia uczniowie poznali pracę mechanika samochodowego, dzięki Rafałowi Kowalczykowi z firmy „Car Servis Kowalczyk”, który opowiedział uczniom o swojej pracy oraz zasadach prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uświadomił uczniom, jak ważne w życiu jest dokonanie dobrego wyboru praktyk zawodowych i zdobycie, tak cennego dziś na rynku pracy, doświadczenia zawodowego. W kolejnych dniach uczniowie poznali pracę pielęgniarki Marty Stencel-Góreckiej oraz strażaka - kapitana Jarosława Kucharzaka. Całość spotkań uświetniła wystawa prac dzieci prezentująca ich wymarzone zawody, która przygotowana została przez Ewę Gudrę.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!