Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Darii, Mateusza, Wawrzyńca 22 Września 2020, 09:09
Dziś 16°C
Jutro 24°C
Łęka Opatowska
14 Grudnia, 2017

Opatów: Nie zapominają o zwierzętach

13 grudnia br. Szkołę Podstawową w Opatowie odwiedzili wyjątkowi goście z Fundacji Grey Animals.

Uczniów w Opatowie odwiedziła pani Marta wraz z pieskiem, który miał amputowaną jedną łapę. Podczas wizyty przybliżyła dzieciom i młodzieży swoją pracę. Zachęciła ich również do realizowania własnych celów i pasji. Dodatkowo przypomniała, jak ważna, szczególnie zimą, jest pomoc udzielana zwierzętom. Wskazała też, na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji o przyszłym zawodzie.
W podziękowaniu za wizytę uczniowie wręczyli gościowi 40 kg karmy dla psów, której zakup został sfinansowany ze środków Samorządu Uczniowskiego. Szkoła Podstawowa w Opatowie pomaga nie tylko schroniskom dla psów, ale również, w ramach projektu eTwinning, dokarmia ptaki wraz z uczniami z Turcji. Uczniowie klasy 7. pomalowali piękny karmnik, a pozostałe klasy będą dokarmiać zwierzęta zimą.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!