Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Eustachego, Faustyny, Renaty 20 Września 2020, 15:30
Dziś 14°C
Jutro 23°C
Łęka Opatowska
2 Grudnia, 2017

Opatów: Nagroda dla stowarzyszenia z Opatowa

Opatowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe znalazło się w gronie laureatów XVIII edycji konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”.

23 listopada 2017 r. podczas uroczystej gali w Poznaniu odbyło się podsumowanie XVIII edycji konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”. Konkurs organizowany jest corocznie przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Biorą w nim udział jednostki samorządu terytorialnego, podległe im instytucje oraz organizacje i podmioty gospodarcze z terenu województwa wielkopolskiego.
Gminę Łęka Opatowska na uroczystości reprezentowali: wójt Adam Kopis, prezes Opatowskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego Marek Kowalski, skarbnik – Grzegorz Adamski oraz członek stowarzyszenia – Maria Jędrasiak.
Opatowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe znalazło się w gronie laureatów i otrzymało z rąk Marzeny Wodzińskiej – członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych.
Stowarzyszenie wyróżniono za zrealizowany projekt pn. „Ocalić od zapomnienia”. W projekcie uczestniczyła grupy seniorów 50+. Ideą projektu było przybliżenie uczestnikom zapomnianych i zanikających form tańca ludowego oraz pieśni ludowych z uwzględnieniem tradycji ludowej z południowej Wielkopolski. Uczestnicy zapoznali się z historią wybranych tańców oraz słownictwem gwarowym, co przyczyniło się do rozbudzenia ich zainteresowań związanych z tradycją. Projekt dotyczył również działalności kulturalnej i aktywizacyjnej prowadzonej przez stowarzyszenie na terenie gminy Łęka Opatowska, ze szczególnym uwzględnieniem działalności sekcji wokalno-tanecznej. Wyróżnienie w Konkursie Urzędu Marszałkowskiego i idąca za tym gratyfikacja finansowa to zasługa wielu ludzi. Przede wszystkim grupy 25 osób aktywnie zaangażowanych w działalność Opatowskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego. – Mam nadzieję, że radość z nagrody przełoży się na jeszcze większą motywację do realizowania innych ciekawych form artystyczno-kulturalno-sportowych – mówił prezes stowarzyszenia M. Kowalski. – Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że jakiekolwiek działania stowarzyszenia nie miałyby takiego wymiaru, gdyby nie wsparcie finansowe realizowanych projektów przez Urząd Gminy – wójta Adama Kopisa. To wszystko sprawia, że chce nam się więcej działać dla siebie, mieszkańców i dla całej gminy.
Warto zaznaczyć, iż co roku zainteresowanie konkursem jest coraz większe, zgłaszają się do niego powiaty, gminy, szkoły, stowarzyszenia, przedsiębiorcy oraz instytucje kultury z całego województwa wielkopolskiego. Dlatego też nagroda ta stanowi wyjątkowe wyróżnienie.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!