Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Gracjana, Laury 19 Grudnia 2018, 06:38
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Sport
7 Marca, 2018

Olszowa: Drużyny pożarnicze rywalizowały przy tenisowych stołach

W ostatnią niedzielę lutego sala Domu Strażaka w Olszowie była gospodarzem kolejnej edycji rozgrywek w tenisie stołowym członków młodzieżowych drużyn pożarniczych. Była to już czwarta edycja turnieju, organizowano rokrocznie przez młodzieżowe drużyny pożarnicze i OSP Olszowa.

Dzi Tradycją jest , że w ostatni dzień ferii zimowych, dzień po turnieju organizowanym przez sołtysa Olszowy Grzegorza Berskiego, młodzi strażacy mogą rywalizować o miano najlepszych graczy w tenisie stołowym. Na zaproszenie organizatorów do udziału jak zwykle odpowiedziały młodzieżowe drużyny pożarnicze ze Świby, Myjomic-Ostrówica oraz Jankowych. Łącznie w turnieju wystąpiło dwudziestu czterech zawodników: siedemnastu chłopców oraz siedem dziewcząt. Po rozlosowaniu grup przystąpiono do rozgrywek eliminacyjnych. Do dalszych rozgrywek awansowało po dwóch najlepszych zawodników z każdej z grup. W przypadku dziewcząt ze względu na małą liczbę zgłoszeń rozegrano także mecze o piąte miejsce. Jak zwykle nie brakowało emocji na poszczególnych etapach rozgrywek. Każdy z zawodników chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Szczególnie emocjonujące były mecze półfinałowe i finałowe w obu kategoriach oraz o tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i puchary ufundowane przez organizatorów. Wręczono także podziękowania dla opiekunów wszystkich przybyłych MDP. Wręczono także nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju, którym został Wojciech Kucharzak z MDP Świba.

~ TM

Więcej w nr 10 (1265) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!