Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 4 Lipca 2020, 05:39
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Sport
4 Stycznia, 2018

Mroczeń: Unihokeiści z Mroczenia wicemistrzami Wielkopolski

Kolejny wielki sukces zawodników ze Szkoły Podstawowej w Mroczeniu.

To była znakomita jesień sportowców ze Szkoły Podstawowej w Mroczeniu. W ciągu trzech miesięcy dziewczęta i chłopcy – podopieczni wspaniałego trenerskiego duetu Jerzy Moś – Małgorzata Mikoś - wywalczyli pięć finałów wojewódzkich. Ukoronowaniem tej niezwykłej passy jest srebrny medal unihokeistów zdobyty 19 grudnia 2017 r. w Siedlcu.
Finały z udziałem czterech najlepszych zespołów w Wielkopolsce (SP nr 3 Nowy Tomyśl, SP Siedlec, ZS Przykona i SP Mroczeń) rozegrano w hali sportowej w Siedlcu. W zawodach wzięli udział uczniowie klas VII szkoły podstawowej i klas II-III gimnazjalnych. - Do dalekiego Siedlca ruszyliśmy już o 5.30. Przyznam, że daleka podróż oraz klasa rywali nie były naszymi sprzymierzeńcami. Przecież jechaliśmy do kolebki polskiego unihokeja. Nasi przeciwnicy trenują na co dzień w klubach unihokejowych, a taka Przykona to ubiegłoroczny mistrz województwa i wicemistrz Polski. My zaś w takim finale znaleźliśmy się pierwszy raz w historii – ostrożnie oceniał szanse swego zespołu trener J. Moś. Dodajmy od razu, że trzynaście lat temu, w 2004 r., mistrzyniami Wielkopolski zostały niespodziewanie unihokeistki z SP Łęka Mroczeńska. Tyle, że finały rozegrano właśnie w Łęce, w nieistniejącej już dziś hali sportowej pp. Albertów.
Losowanie wskazało mroczenianom półfinałowego rywala. „Nowy Tomyśl unihokejem stoi” – wygooglowaliśmy natychmiast. - Cóż, trzeba grać. Do odważnych świat należy – skomentował ten fakt trener J. Moś. Piękny gol zdobyty w pierwszej tercji przez Łukasza Maciejewskiego okazał się biletem na ścisły finał. Unihokeiści z Mroczenia zmierzyli się w nim z Przykoną. O mistrzowskim tytule zadecydował gol strzelony przez naszego rywala w trzeciej tercji. Wyrównującą bramkę zdobył dla nas w drugiej odsłonie Tobiasz Rabiega. Warto dodać, że dla Tobiasza był to trzeci finał wielkopolski. W zespole sztafetowym zdobył 7. miejsce, w pingpongowym – 9., a w unihokejowym – 2.
2. miejsce na podium i srebrny medal dla drużyny z Mroczenia wywalczyli zawodnicy: Bartosz Białek, Kacper Fojtar, Mateusz Gogół, Bartosz Górecki, Krystian Gruszka, Filip Klepin Sebastian Krawczyk, Patryk Lubowski, Łukasz Maciejewski, Michał Maksim, Jakub Piasecki, Tomasz Rabiega i opiekun zespołu J. Moś.

~ es

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!