Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:09
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Perzów
19 Lipca, 2018

Miechów: Utopił się 35-latek

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 35-letniego mieszkańca gminy Perzów, który w niedzielę wskoczył do akwenu wodnego w Miechowie.

Od niedzielnego popołudnia, 8 lipca, do wtorku, 10 lipca br. trwały poszukiwania 35-letniego mieszkańca gminy Perzów, który, zgodnie z relacjami świadków, wskoczył do akwenu wodnego w Miechowie i prawdopodobnie utonął. Na brzegu mężczyzna pozostawił rzeczy osobiste.
W działania prowadzone przez trzy dni zaangażowano znaczną ilość sił i środków: Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Konina, Poznania i Wrocławia, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Kępnie, Ochotnicze Straże Pożarne oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie i przewodnicy z psami policyjnymi. - Poszukiwania prowadzono przez nurków bezpośrednio z wody, przy wykorzystaniu łodzi oraz sonaru, w strefie wody płytkiej strażacy ubrani w ubrania do pracy w wodzie przeszukiwali brzeg zbiornika, dodatkowo sprawdzono okoliczne pola, aby wykluczyć możliwość oddalenia się poszkodowanego od stawu – podkreślił mł. asp. Jakub Sobczak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.
10 lipca br., około godziny 14.00, zlokalizowano oraz wyciągnięto zwłoki mężczyzny na brzeg, kończąc około 30-godzinne działania.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!