Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antonii, Ignacego, Wiktora 17 Października 2019, 15:08
Dziś 18°C
Jutro 18°C
Łęka Opatowska
16 Maja, 2019

Łęka Opatowskał: Uchwalili utworzenie Żłobka Gminnego w Łęce Opatowskiej

 

Radni wskazali przedstawiciela Gminy Łęka Opatowska w Radzie Społecznej SPZOZ w Kępnie oraz zadecydowali o utworzeniu nowej gminnej jednostki budżetowej.

Podczas IX sesji Rady Gminy Łęka Opatowska, która odbyła się w środę, 8 maja 2019 r., podjęta została uchwała w sprawie wyboru przedstawiciela Gminy do Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie na kadencję 2019-2023. Jednogłośnie poparta została kandydatura wójta gminy Adama Kopisa, który zastąpi dotychczasowego przedstawiciela – Leszka Zalewskiego. - Będę starał się wypełniać tę funkcję i zabierać głos jako przedstawiciel mieszkańców gminy nie gorzej niż mój poprzednik, z którego będę brał przykład – zapewniał wójt, dziękując za zaufanie, jakim obdarzyli go radni.
Jednomyślnie podjęta została również uchwała w sprawie utworzenia gminnej jednostki budżetowej - Żłobka Gminnego w Łęce Opatowskiej oraz nadania mu statutu. Uzasadnienie do projektu uchwały przedstawiała sekretarz gminy Małgorzata Gąszczak.
Przypomniała, iż Gmina Łęka Opatowska, wychodząc naprzeciw potrzebom społeczeństwa, postanowiła ubiegać się o środki w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2019 na utworzenie żłobka. Rezultatem było przyznanie dofinansowania w wysokości 352.000,00 zł. Ponadto Gmina skutecznie ubiegała się o dofinansowanie na wyposażenie i funkcjonowanie nowo tworzonego żłobka w ramach środków WRPO na lata 2014-2020, Działanie 6.4. Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi. W rezultacie 4 kwietnia br. została podpisana umowa na dofinansowanie projektu „Nowy żłobek w gminie Łęka Opatowska szansą dla rodziców”. Przyznana dotacja wyniosła 306.467,75 zł.

~ bem

Więcej w nr 20 (1326) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!