Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2021, 22:37
Dziś -13°C
Jutro -8°C
Sport
13 Marca, 2019

Łęka Opatowska: Superpuchar dla Bogusława Góreckiego

24 lutego br. w sali gimnastycznej szkoły w Łęce Mroczeńskiej swoje mistrzostwa rozegrali pingpongiści z gminy Baranów. Tym razem młodość ustąpiła miejsca rozwadze i doświadczeniu.

Ostatnia lutowa niedziela należała do pingpongistów. Po niemal pięciu godzinach zmagań poznaliśmy mistrzów w singlu i deblu. Już na wstępie zawodów odnotowaliśmy dwie niespodziewane sytuacje. Otóż, kłopoty ze zdrowiem uniemożliwiły udział w turnieju Władysławowi Kąckiemu. Pan Władek to prawdziwa legenda baranowskiego pingponga. Przypomnijmy, że to m.in. brązowy medalista XVIII Mistrzostw Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w Tenisie Stołowym oraz wicemistrz Otwartych Mistrzostw Gorzowa Śląskiego. Krecz pana Władka to smutna wiadomość, ale jest również inna – radosna. Oto po trzech latach nieobecności w turniejowe szranki ponownie wstąpił Krzysztof Rabiega. Przypomnijmy, że to kapitan reprezentacji sołectwa Mroczeń, która niegdyś wygrywała w cuglach mistrzostwa drużynowe. Z całą pewnością do tej decyzji zdopingowali go synowie. Starszy, Bartek, co prawda nie pojawił się na niedzielnych zawodach, a przecież ma on na swoim koncie złote medale mistrzostw powiatu czy rejonu kaliskiego.

~ ems

Więcej w nr 10 (1316) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!