Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Amelii, Dobromira, Leonarda 31 Marca 2020, 03:50
Dziś 5°C
Jutro 4°C
Kultura i oświata
21 Marca, 2018

Łęka Opatowska: Spotkanie z człowiekiem wielu talentów

Spotkanie autorskie z człowiekiem o wielu pasjach Bolesławem Grobelnym odbyło się 6 marca br. w Łęce Opatowskiej.

Spotkanie zorganizowane przez Filię Biblioteczną w Łęce Opatowskiej oraz Koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łęce Opatowskiej upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Było sporo śmiechu i gromkich braw, nie zabrakło też muzycznej nuty dzięki występowi chóru „Echo” pod kierownictwem Jadwigi Kłodnickiej.
Wśród zaproszonych gości znalazły się m.in. Ewelina Pieles - dyrektor biura poselskiego Bożeny Henczycy oraz Małgorzata Gąszczak – sekretarz gminy Łęka Opatowska.
Jak przystało na osobę o wielu talentach Bolesław Grobelny w czasie wieczoru dał się poznać jako artysta plastyk, przedstawiając zebranym wykonane przez siebie rzeźby oraz intarsje. Zaprezentował też kilka wierszy napisanych gwarą.
Pan Bolesław tworzy przede wszystkim wiersze, fraszki i piosenki, poruszające różnorodną tematykę. W jego twórczości nie brakuje zarówno dowcipu i celnych obserwacji, jak też ciepła i liryzmu. Jest wielkim pasjonatem historii regionalnej, dlatego w czasie spotkania podzielił się ze słuchaczami, nie tylko anegdotami ze swojego życia, ale też opowiedział wiele ciekawostek historycznych z regionu wielkopolskiego. Z całej jego twórczości przebija wielkie zamiłowanie do kultury i historii małej ojczyzny.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!