Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 18:58
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Kultura i oświata
2 Grudnia, 2020

Łęka Opatowska: Rośnie grono małych czytelników

Od września 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie oraz w jej filiach, wydawane są wyprawki czytelnicze w ramach tegorocznej edycji akcji Instytutu Książki - „Mała książka - wielki człowiek”.

Zainteresowanie akcją jest duże, dzięki czemu grono małych czytelników stale się powiększa, a zainteresowanie nie słabnie pomimo niekorzystnej sytuacji epidemicznej w kraju oraz ograniczeń w działalności placówek bibliotecznych.
Każdy przedszkolak (roczniki 2014-2017), który przychodzi do biblioteki, otrzymuje bezpłatną wyprawkę czytelniczą oraz kartę do zbierania naklejek. Za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki otrzymuje naklejkę, a po uzbieraniu dziesięciu bibliotekarze wręczają dzieciom dyplomy uznania oraz upominki.

~ Oprac. m

Więcej w nr 49 (1406) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!