Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2019, 12:05
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Sport
10 Lipca, 2018

Łęka Opatowska: Podsumowano projekt „Umiem pływać”

W gminie Łęka Opatowska zakończył się projekt powszechnej nauki pływania klas I-III szkół podstawowych „Umiem pływać”.

W projekcie realizowanym przez Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki uczestniczyli uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Łęka Opatowska.
Zajęcia dały uczniom nie tylko możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, ale zachęcały ich do aktywnego stylu życia. Celem projektu było opanowanie umiejętności pływackich.
Dzieci ćwiczyły pod okiem wykwalifikowanych instruktorów na pływalni w Słupi pod Kępnem. Najmłodsi uczyli się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Ćwiczenia prowadzone w formie zabawy dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji.
Udział w programie rozbudził w najmłodszych chęć uczestniczenia w tego typu zajęciach, które pozwalają na zdobywanie nowych umiejętności oraz ukazują atrakcyjność aktywnych form spędzenia czasu.
Po zakończonym kursie każdy z uczestników otrzymał od wójta gminy Łęka Opatowska Adama Kopisa pamiątkowy medal kursu nauki pływania.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!