Marii, Marzeny, Ryszarda 26 Kwietnia 2024, 14:06
Jutro 18°C
1 Sierpnia, 2018

Łęka Opatowska: 106 biegaczy w Łęce Opatowskiej

II Bieg Uliczny o Puchar Wójta Gminy Łęka Opatowska „Dla Niepodległej”.

Tegoroczne obchody Dni Gminy Łęka Opatowska rozpoczął bieg na dystansie 10 km, który zgromadził na starcie 106 uczestników.
II Bieg Uliczny „Dla Niepodległej” wygrał Marcin Zagórny. Zawodnik z Krosna Odrzańskiego okazał się najlepszy drugi raz z rzędu. Zwycięzca biegu pokonał dystans 10 km w 00:35:20. - Mimo, że warunki dzisiaj były trudne, bo było bardzo ciepło i mocno wiało, to jednak udało się wygrać - mówił triumfator zawodów. Drugi linię mety minął sekundę za zwycięzcą Ukrainiec Yuriy Blahodir z Ostrowa Wlkp., a trzeci - Damian Dyduch z Geparda Kępno (00:36:52). Najlepsza wśród kobiet okazała się Ukrainka Olga Kazimitowa z Kalisza (00:40:26), która o 22 sekundy wyprzedziła Dominikę Duczmal ze Sparty Ultra Team. Trzecia była Martyna Lubojańska z Grębanina (00:42:29). Wśród zawodników reprezentujących gminę Łęka Opatowska najwyżej uplasował się, podobnie jak przed rokiem, Sławomir Urbański (00:38:47) z Piasek, który w klasyfikacji generalnej zajął 6 pozycję. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Wróbel z Siemianic (00:57:56).
Nagrodę dla najstarszych zawodników otrzymali Jolanta Jakubowska z Wielunia i Zenon Królik z Ostrowa Wlkp. Warto wspomnieć, że na trasie znalazł się znany muzyk Jacek Mezo Mejer, który zajął 28. miejsce - Zasadniczo 10 km to jest mój bieg treningowy. Wszystko zależy od intensywności. Dzisiaj była dopasowana do reszty dnia, bo po biegu grałem koncert. Później podróż 400 km i kolejny koncert. Ale dzięki temu, że było trochę luźniej, to w trakcie biegu mogłem trochę porozmawiać na trasie z innymi zawodnikami i czerpać przyjemność z okolicznej przyrody - mówił Mezo.