Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 10:06
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Łęka Opatowska
2 Grudnia, 2017

Łęka Opat.: Z matematyką za pan brat

II Gminny Turniej Gier Matematycznych odbył się w Szkole Podstawowej w Łęce Opatowskiej.

Druga edycja Gminnego Turnieju Gier Matematycznych zorganizowana została 16 listopada br. Organizatorem imprezy była Agnieszka Kaźmierczak. W turnieju wzięło udział po czterech zawodników z każdej szkoły podstawowej w gminie. Nauczycielki: Bożena Gąska, Barbara Stempiń i Elżbieta Nowak zasiadały w komisji konkursowej. Uczniowie rozwiązywali zadania i zagadki logiczne, takie jak: tangramy, sudoku, układanki zapałczane, bingo.
Pierwsze miejsce zdobył Piotr Gąska ze Szkoły Podstawowej w Opatowie, drugie – Mateusz Łaś ze szkoły w Siemianicach, zaś trzecia była Roksana Brylak, reprezentująca podstawówkę w Trzebieniu. Nagrody za pierwsze trzy miejsca i upominki dla wszystkich uczestników ufundował wójt Adam Kopis. Szkolny sklepik zaopatrzył uczestników w napoje i batoniki.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!