Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 06:45
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Kultura i oświata
10 Listopada, 2017

Łęka Opat.: Uatrakcyjniono centrum miejscowości

Oddano do użytku kącik historyczno-kulturalny, który powstał w Łęce Opatowskiej w ramach VII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Głównym celem zrealizowanego projektu było zagospodarowanie przestrzeni publicznej przed budynkiem Rządcówki w Łęce Opatowskiej podnoszące atrakcyjność i estetykę miejscowości oraz zaspokajające potrzeby w zakresie bezpiecznego oraz kulturalnego spędzania czasu wolnego przez dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców Łęki Opatowskiej.
Zakres inwestycji obejmował utwardzenie terenu przed głównym wejściem do Rządcówki, w tym: rozbiórkę opasek betonowych przed fasadą frontową budynku oraz betonowego murku/obrzeża na przedłużeniu fasady w kierunku wschodnim, montaż opaski z płyt granitowych płomieniowanych na podbudowie z betonu; założenie rabaty z zielenią ozdobną oraz obrzeża rabat z kostki granitowej na fundamencie betonowym. Zagospodarowany został teren zielony służący do ekspozycji dwóch tablic informacyjno-wystawienniczych. Wykonano również montaż biblioteczki zewnętrznej z półkami na książki tzw. bookcrossingowej (mającej służyć do nieodpłatnego przekazywania książek osobom, które zechcą je przeczytać i przekazać następnym czytelnikom), dwóch ławek zewnętrznych, stojaka na rowery oraz kosza na śmieci.
Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 74.357,69 zł, z czego kwota pozyskanej dotacji to 30.000,00 zł. Pozostałe wydatki w ramach przedsięwzięcia w kwocie 44.357,69 zł zostały sfinansowane z budżetu gminy.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!