Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 06:04
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Łęka Opatowska
26 Października, 2017

Łęka Opat.: Rajd w stronę słońca

15 października br. 120 rowerzystów z terenu gminy Łęka Opatowska oraz okolic wzięło udział w wielopokoleniowym rajdzie rowerowym pod hasłem „Stop dopalaczom. Naszym dopalaczem jest sport”.

Piękna, słoneczna pogoda i dobre humory dopisywały uczestnikom. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach pokonali trasę liczącą około 25 kilometrów. Trasa niedzielnej eskapady wiodła przez następujące miejscowości: Łęka Opatowska, Raków, Marianka Siemieńska, Siemianice, Granice, Opatów, Trzebień, Biadaszki. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkową kamizelkę odblaskową. Po krótkiej odprawie i pouczeniu przez policjantów o bezpiecznym zachowaniu się na drogach cykliści ruszyli w trasę. Peleton ruszył z parkingu przy sali sportowej w Łęce Opatowskiej. Pierwszy postój został zaplanowany w Mariance Siemieńskiej. W Centrum Pszczelarstwa bardzo serdecznie cyklistów powitała sołtys wsi Stefania Grzesiak wraz z mężem. Państwo Grzesiakowie uczestników ugościli kawą oraz słodkościami. Po krótkiej przerwie rowerzyści ruszyli w dalszą podróż po malowniczych okolicach gminy. Podsumowaniem rajdu był postój w sołectwie Biadaszki. Strażacy z miejscowej OSP oraz panie z KGW stanęli na wysokości zadania. Dla wszystkich uczestników przygotowali poczęstunek: kiełbaski z grilla oraz słodkie przekąski.
Podczas całej imprezy nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze policji oraz strażacy OSP Łęka Opatowska i OSP Lipie. Zorganizowanie rajdu było możliwe dzięki środkom finansowym pochodzącym z budżetu Gminy oraz dofinansowaniu w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wśród uczestników przejazdu znalazł się również wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis - Bardzo cieszę się, że wyprawa połączyła pokolenia. Wśród uczestników można było zauważyć rodziców z dziećmi, małżeństwa oraz seniorów. Dziękuję wszystkim za udział oraz pomoc w organizacji dzisiejszej wyprawy - podkreślił włodarz gminy. - Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę i życzymy radości przy planowaniu wycieczek rowerowych i satysfakcji z ich realizowania. Do zobaczenia w przyszłym roku – dodał A. Kopis.

~ Oprac. m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!