Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Eustachego, Faustyny, Renaty 20 Września 2020, 15:40
Dziś 14°C
Jutro 23°C
Łęka Opatowska
7 Grudnia, 2017

Łęka Opat.: Radni uchwalili strategię rozwoju gminy

29 listopada br. odbyła się XLIV sesja Rady Gminy Łęka Opatowska.

Podczas obrad prowadzonych przez zastępcę przewodniczącego Rady Gminy Łęka Opatowska Leszka Zalewskiego, podjęte zostały wszystkie znajdujące się w porządku obrad uchwały.
Wcześniej wójt Adam Kopis przedstawił sprawozdanie z działalności w okresie międzysesyjnym. Wójt poinformował między innymi o podjętych po zgłoszeniach mieszkańców działaniach, mających na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji, pochodzących ze spalania odpadów w domowych kotłowniach.
Od 2014 roku prowadzone są kontrole kotłowni i spalanego w nich opału – wyjaśniał A. Kopis. – W tym tygodniu takie kontrole miały miejsca na osiedlach w Łęce Opatowskiej i Opatowie z udziałem policji, bez której nie mamy prawa wejść na teren prywatnych posesji. Od 2014 roku zostały skontrolowane 42 posesje. Wyniki będą państwu przedstawione na planowanym posiedzeniu komisji. Będę bardzo wdzięczny, jako wójt gminy, za inne wspólne działania w tym zakresie, które wdrożymy w życie. Wójt zaznaczył, że w wyniku ubiegłotygodniowych kontroli nie nałożono żadnego mandatu.

~ bem

Cały artykuł dostępny jest w nr 49 (1253) "Tygodnika Kępińskiego".

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!