Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hieronima, Palomy, Weroniki 9 Lipca 2020, 11:48
Dziś 17°C
Jutro 26°C
Łęka Opatowska
16 Listopada, 2017

Łęka Opat.: Gminne obchody narodowego święta

W gminie Łęka Opatowska uroczystości upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości miały miejsce 10 i 11 listopada br.

W piątek, 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, z inicjatywy dyrektor Izabeli Krzywańskiej, w Szkole Podstawowej w Siemianicach odbył się „Wieczór patriotyczny”.
Organizatorami uroczystości byli nauczyciele tutejszej szkoły: Jarosław Nowak i Rafał Kaczmarzyk, którzy w trakcie śpiewania piosenek akompaniowali na pianinie i akordeonie. W spotkaniu uczestniczyli harcerze ze Szkoły Podstawowej w Siemianicach, Gimnazjum w Opatowie oraz mieszkańcy gminy. Swoją obecnością uroczystość zaszczycił również wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis. Podczas spotkania śpiewano wspólnie pieśni patriotyczne oraz harcerskie, czytano wiersze i słuchano wspomnień mieszkańców gminy z okresu II wojny światowej. Dla wszystkich zgromadzonych była to piękna i interesująca lekcja historii, pełna wzruszeń wywołanych poruszającymi opowieściami o wojnie.
Główne uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości miały miejsce 11 listopada.
Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod tablicą upamiętniającą poległych za ojczyznę przy kościele parafialnym w Siemianicach. Następnie proboszcz miejscowej parafii ks. Marek Olszewski sprawował mszę św. w intencji ojczyzny. We wspólnej modlitwie uczestniczyli: wójt Adam Kopis, przewodniczący Rady Gminy Michał Jerczyński, sekretarz gminy Małgorzata Gąszczak, kierownik Centrum Usług Wspólnych Barbara Kulak, radni gminy, dyrektorzy szkół, poczty sztandarowe szkół i jednostek OSP, harcerze, delegacje strażackie oraz mieszkańcy gminy Łęka Opatowska. Po uroczystej mszy św. w miejscach pamięci zostały złożone wiązanki kwiatów oraz zapalone znicze.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!