Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Bartłomieja, Karoliny 5 Lipca 2020, 19:13
Dziś 22°C
Jutro 19°C
Sport
5 Marca, 2020

Łęka Mroczeńska: Niezwykłe manewry na łonie natury

29 lutego br. w gminie Baranów przeprowadzono II Manewry Kamikadze. Choć nazwa tej imprezy sugeruje głęboki związek z batalistyką, to skrywa się za nią raczej wspaniała przygoda na łonie natury niż jakaś mutacja kadłubowej imprezy dla terytorialsów. Organizatorzy konsekwentnie stawiali jednak na stylistykę rodem z koszar i sztabów. Czemu więc manewry? Bo to jak w wojsku – najpierw nauka i szkolenie przed głównymi zawodami planowanymi na czerwiec.

Przygotowanie rajdu wymagało żmudnych, wielomiesięcznych przygotowań. Nie da się np. sporządzić precyzyjnych map bez skrupulatnego rekonesansu sporego obszaru leśnego. A punkty kontrolne ustawiano kilka dni przed startem, w strugach deszczu. Optymiści twierdzili zaś, że to dobra wróżba na pogodę w dzień zawodów. Atmosferę wielkiej, sportowej imprezy można było poczuć już w piątek, gdy pojawili się z pierwsi zawodnicy, ściągający z całej Polski.

~ ems

Więcej w nr 10 (1367) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!