Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Filipa, Sylwany, Witalisa 10 Lipca 2020, 18:26
Dziś 21°C
Jutro 12°C
Kultura i oświata
24 Stycznia, 2020

Laski: Ósmy Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

W gminie Trzcinica tradycją stały się styczniowe Festiwale Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Także w tym roku, 12 stycznia, po raz ósmy odbyło się takie wydarzenie.

Wykonawców, rodziców, opiekunów, dyrygentów, media oraz licznie zebranych mieszkańców powitała Katarzyna Kuboszek, pracownica Urzędu Gminy Trzcinica. Głos zabrał również wójt Grzegorz Hadzik, dziękując proboszczowi parafii w Laskach ks. Rafałowi Czmyrowi za udostępnienie kościoła. Podziękował również uczestnikom festiwalu, dyrygentom oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania muzycznego wydarzenia.
Festiwal rozpoczął występ chóru Zespołu Szkół w Trzcinicy, którego dyrygentem jest Renata Adamska, a zakończył występ chóru „Violino” z Zespołu Szkół w Laskach, którego dyrygentem jest Danuta Wieczorek.
Uczestnicy zaprezentowali się w kategoriach wiekowych.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 4 (1361) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!