Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2021, 05:27
Dziś 2°C
Jutro 2°C
Kultura i oświata
9 Października, 2019

Laski: Laskowskie Święto Plonów za nami

W sobotnie popołudnie, 28 września 2019 roku, odbyło się tradycyjne Laskowskie Święto Plonów, które zgromadziło wielu mieszkańców sołectw Laski i Smardze.

 

Uroczystość poprzedziła msza święta dziękczynna odprawiona w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Laskach, podczas której złożono chleb i tegoroczne plony.
Część oficjalna dożynek miała miejsce w Domu Ludowym w Laskach, gdzie sołtys wsi Laski – Karolina Giel przywitała wszystkich zgromadzonych. W trakcie tradycyjnego obrzędu chleba na ręce wójta gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika złożono bochen z mąki z tegorocznych zbiorów.
Zebrani goście mogli podziwiać program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Laskach oraz występ chóru „Laskowianie”.
Podczas Święta Plonów rozstrzygnięte zostały konkursy na najdorodniejszą dynię oraz warzywo o oryginalnym kształcie. W pierwszym zwyciężył Mieczysław Kossek, drugie miejsce zdobył Roch Kuboszek, a na trzecim znalazł się Mirosław Mikisz.
W drugim z konkursów triumfowała Helena Felisiak. Za nią znalazła się Natalia Jeż, a trzecia była Patrycja Jeż.
W dalszej części uroczystości mieszkańcy bawili się świetnie, biesiadując wraz z chórem „Laskowianie”.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!