Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Filipa, Sylwany, Witalisa 10 Lipca 2020, 18:33
Dziś 21°C
Jutro 12°C
Kultura i oświata
4 Września, 2019

Kuźnica Trzcińska: Gmina Trzcinica podziękowała za plony

W niedzielę, 1 września 2019 r., w Kuźnicy Trzcińskiej odbyły się Dożynki Gminy Trzcinica.

Tegoroczne Święto Plonów zainaugurował barwny korowód, w którym delegacje wszystkich sołectw gminy Trzcinica oraz Janówki wraz z gośćmi przejechały przez udekorowaną miejscowość do Domu Ludowego. Zarówno delegacje sołeckie, które przystroiły biorące udział w korowodzie pojazdy, jak i mieszkańcy, którzy udekorowali swoje posesje, wykazali się dużą pracowitością i pomysłowością.
Uroczystości dożynkowe, będące podziękowaniem za zebrane plony, rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną, którą odprawił ks. kanonik Wiesław Cieplik. Następnie rozpoczął się Obrzęd Chleba i Wieńca, w trakcie którego delegacje poszczególnych sołectw przekazały na ręce wójta gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika wieńce dożynkowe.
Starostowie dożynkowi, którymi w tym roku byli Katarzyna Matysiak i Maciej Makiola, wręczyli wójtowi gminy bochen chleba upieczony z mąki z tegorocznych zbiorów. Wójt G. Hadzik życzył wszystkim, aby im nigdy nie zabrakło chleba i by zawsze był on sprawiedliwie dzielony. Następnie głos zabrali goście, dziękując rolnikom za zebrane plony, a organizatorom gratulując przygotowania uroczystości.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 36 (1342) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!