Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danieli, Bohdana, Julii 10 Grudnia 2023, 17:18
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Redakcja poleca
17 Października, 2023

Kultura i oświata: Redakcja poleca (TK 42/2023)

Prezentujemy kolejne pozycje wydawnictw zaprzyjaźnionych z „Tygodnikiem Kępińskim”. Tym razem są to książki wydane przez: „JBB International”, „Zaczytani” oraz „Filia. Przypominamy, że książki te można wygrać, przesyłając do redakcji poprawne hasło rozwiązanej krzyżówki z bieżącego numeru „TK”.

Jarosław Czechowicz - „Ciosy”

Ona wie, jak skutecznie atakować i nie zostawiać widocznych śladów. On gotów jest znieść wszystko, byle tylko doprosić się od niej odrobiny czułości. Oboje walczą z demonami, które zadają coraz silniejsze ciosy… Michał kocha Norwegię i pracę tłumacza, nienawidzi Podhala i matki. Marzy o tym, aby zostać obywatelem kraju, który uważa za raj na ziemi – zimny i oddalony od Polski, do której nie zamierza nigdy wracać. W samolocie do Oslo poznaje Agatę, kobietę tak samo zakochaną w norweskim klimacie i stylu życia. Ich wspólną przyszłość wkrótce przypieczętuje podjęta pod wpływem emocji dramatyczna decyzja, której konsekwencje staną się dla obojga nieznośnym brzemieniem, a jednocześnie pretekstem do kontynuowania toksycznego związku. Z każdym dniem tworzy się między nimi gęsta sieć zależności utkana z tajemnic, manipulacji i przemocy. Pewnego dnia Agata znika bez śladu…

Wydawca: Zaczytani
Kategoria: Thriller psychologiczny

Dominika Słowikowska - „Rodzicielstwo może być łatwiejsze. O dzieciach i wychowaniu bez presji”

Podobno wychowanie dzieci mamy we krwi, więc skąd to uczucie przytłoczenia, paniczne szukanie wiedzy w internecie czy pragnienie bycia rodzicem idealnym? Dlaczego polscy rodzice są w czołówce najbardziej wypalonych rodzicielstwem? Zdecydowanie za bardzo oddaliliśmy się od swojej intuicji i zamiast podążać za nią oraz sygnałami płynącymi od naszych dzieci, kierujemy się tym, co mówią nam inni. Dlatego często wpadamy w pułapkę presji, napięcia i nerwów. Autorka (psycholog, coach i mama) z czułością i wielką empatią pokazuje, jak czerpać radość z rodzicielstwa i jak pracować z własnymi przekonaniami czy powielanymi schematami. Wyjaśnia, co kryje się pod powierzchnią dziecięcych emocji i zachowań oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Obala wciąż obecne i mocno krzywdzące mity oraz przekonania dotyczące bycia rodzicem, zdejmując ciężar, który na swoich barkach niosą każdego dnia matki i ojcowie. Dlatego lektura tej książki przynosi uczucie ulgi i lekkości.

Wydawca: Filia
Kategoria: Poradnik

Jolanta Kwaśniewska, Jakub B. Bączek - „Tacy sami. Szczerze o samotności”

Książka ukazuje problem współczesnego świata, problem samotności człowieka. Blisko 20% z nas odczuwa tę samotność niezależnie od wieku. Częstokroć jednak skazujemy się na nią sami. Zajęcie się własną samotnością w praktyce jest trudne. Oznaczałoby to bowiem przyjęcie do wiadomości, że nas ten problem dotyczy. Książka jest napisana w formie wywiadu ze znanymi osobistościami ze świata sztuki, kultury, działalności społecznej.

Wydawca: JBB International
Kategoria: Wywiady

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!