Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danieli, Bohdana, Julii 10 Grudnia 2023, 18:27
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Redakcja poleca
26 Września, 2023

Kultura i oświata: Redakcja poleca (TK 39/2023)

Prezentujemy kolejne pozycje wydawnictw zaprzyjaźnionych z „Tygodnikiem Kępińskim”. Tym razem są to książki wydane przez: „Studio O'Rety”, „Young” oraz „Niegrzeczne Książki. Przypominamy, że książki te można wygrać, przesyłając do redakcji poprawne hasło rozwiązanej krzyżówki z bieżącego numeru „TK”.

Katarzyna Mak - „Ognista afera”

Co robi kobieta, którą obcy facet próbuje wynieść przez okno? Oczywiście, że próbuje walczyć! Tak właśnie postępuje Rozella. Okazuje się jednak, że w kamienicy, w której mieszka, wybuchł pożar, a domniemany włamywacz jest… strażakiem, który próbuje ją uratować. Kompromitujące Ellę nagranie, na którym atakuje strażaka, trafia do sieci i szybko wywołuje lawinę prześmiewczych komentarzy. Teraz jej kariera w telewizji staje pod znakiem zapytania. Aby dać sprawie czas na przycichnięcie, szef każe dziewczynie wziąć przymusowy urlop. Ella, przez złośliwych zwana Cruellą, wyjeżdża więc nad morze, do Rumii, gdzie zatrzymuje się u siostry. Wiktor jest niezwykle oddanym swojej pracy strażakiem, który ucieka w obowiązki od myśli o trudnych wydarzeniach z przeszłości. Interwencja w mieszkaniu Elli kończy się dla niego uszkodzeniem barku, przez które musi zrobić sobie przerwę w pracy. Wyjeżdża więc do nadmorskiego pensjonatu znajomych, mieszczącego się nieopodal Rumii. Obydwoje nie znoszą się od pierwszego wejrzenia, złośliwość losu sprawia jednak, że nieustannie na siebie wpadają. Czy urokliwa nadmorska sceneria pomoże im dostrzec w sobie nawzajem dobre strony?

Wydawca: Niegrzeczne Książki
Kategoria: Romans/erotyk

Izabela Szylko - „Poszukiwacze siódmej księgi”

Spotkanie z Alicją, prowadzącą poszukiwania zaginionej księgi rękopisu De revolutionibus Mikołaja Kopernika sprawia, że jego uporządkowane życie zamienia się w ryzykowną przygodę. Wielki astronom oddał do druku tylko sześć z siedmiu ksiąg swojego dzieła. Dlaczego ukrył ostatnią? Zaszyfrowaną tajemnicę powierzył siedmiu zaufanym osobom, które miały ją ustnie przekazywać kolejnym pokoleniom. Co skrywa tajna księga? Czy uda się złamać szyfr sprzed pięciuset lat? Nie tylko Alicja i Jerzy próbują odnaleźć zaginiony rękopis. Na przeszkodzie staje im przeciwnik, który nie zawaha się popełnić zbrodni.

Wydawca: Studio O'Rety
Kategoria: Kryminał

Sophie Gonzales - „Only mosted devastated. Prawie w totalnej rozsypce”

Will to wymarzony chłopak – jest życzliwy, nie wstydzi się swoich uczuć, można z nim rozmawiać godzinami. Ale właśnie wtedy, gdy Ollie myśli, że odnalazł swój ideał, wakacje się kończą, a Will przestaje odpisywać. Gdy Ollie przenosi się do nowej szkoły, zaczynają się problemy. Odkrywa, że chłopak, którego poznał latem, nie jest tym samym, który uczęszcza do Collinswood High. Jednak nie ma zamiaru tęsknić za kimś, kto najwyraźniej nie jest gotowy na związek. Ani za kimś, kto nawet w jednym procencie nie przypomina osoby, która go zauroczyła. Ale potem Will zaczyna pojawiać się w każdej dziedzinie jego życia. Ollie musiałby być naiwny, żeby znów oddać mu swoje serce, które ostatnim razem zostało zdeptane i poobijane. Prawda?

Wydawca: Young
Kategoria: Powieść dla młodzieży

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!