Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jolanty, Lotara, Wita 16 Czerwca 2024, 00:28
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Redakcja poleca
22 Maja, 2024

Kultura i oświata: Redakcja poleca (TK 21/2024)

Prezentujemy kolejne pozycje wydawnictw zaprzyjaźnionych z „Tygodnikiem Kępińskim”. Tym razem są to książki wydane przez: „Novae Res”, „Zysk i S-ka” oraz „Filia. Przypominamy, że książki te można wygrać, przesyłając do redakcji poprawne hasło rozwiązanej krzyżówki z bieżącego numeru „TK”.

Christine Kenneally - „Piekło sierocińca. Historia tajemniczych śmierci, zmowy milczenia i poszukiwania sprawiedliwości”

Przez większość ubiegłego wieku za murami sierocińców rozgrywały się straszliwe wydarzenia. Ci, którzy przetrwali, przez wiele lat próbowali opowiedzieć swoje tragiczne losy. Dziennikarka Christine Kenneally poświęciła dziesięć lat, starając się odkryć potworną prawdę. Skupiając historię wokół Sierocińca Świętego Józefa, katolickiej placówki w amerykańskim stanie Vermont, Kenneally spisała porażającą listę zbrodni i niegodziwości. Dotarła do najciemniejszych zakamarków szeregu instytucji na całym świecie, odkrywając przy tym straszliwe szczegóły i odważną grupę ofiar szukających sprawiedliwości. Kenneally każdą indywidualną historię traktuje z wielką uwagą, dbając o to, by tym razem ci, których zawiódł system, zostali wysłuchani.

Wydawca: Filia
Kategoria: Reportaż

Radosław Nowak - „Kierowca 71”

Kazimierz to 36-letni, osamotniony kierowca autobusu linii numer 71 w Bydgoszczy, który czuje się zmęczony swoim życiem. Jest wykończony rutyną i codziennie balansuje na krawędzi depresji. Na domiar złego nic nie zwiastuje poprawy jego stanu... Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy przypadkiem odnajduje skarb, który w dzieciństwie zakopał wraz z kolegą na przedmieściach miasta. Krzepiące słowa listu ukrytego przez lata w metalowej puszce sprawiają, że życie Kazimierza w niemal magiczny sposób zaczyna się polepszać. Wydarzenia, których nie sposób logicznie wytłumaczyć, napawają go nadzieją. Kazimierz dzień po dniu uczy się dostrzegać piękno w otaczającej go, banalnej rzeczywistości i odzyskuje dziecięcą radość życia. A tym, którzy nie wierzą, że to możliwe, proponuje 101 oryginalnych sposobów na poprawę humoru – do wdrożenia najlepiej od zaraz!

Wydawca: Novae Res
Kategoria: Literatura obyczajowa

Blake Crouch - „Upgrade. Wyższy poziom”

Logan Ramsay ma szansę stać się następnym krokiem ludzkiej ewolucji. Z początku nie jest pewien, czy cokolwiek się zmieniło. Czuje się jedynie… bystrzejszy. Lepiej się koncentruje. Sprawniej wykonuje równoległe zadania. Czyta nieco szybciej, lepiej zapamiętuje, potrzebuje mniej snu. Wkrótce zaczyna się coś dziać z jego mózgiem. A także ciałem. Zaczyna postrzegać świat i otaczających go ludzi – w tym swoich najbliższych – całkiem inaczej. Prawda jest taka, że zhakowano genom Logana. To, że właśnie on stał się celem tego wprowadzenia na wyższy poziom, nie jest przypadkiem. Powodem jest przerażające rodzinne dziedzictwo. Co gorsza to, co się z nim dzieje, jest jedynie pierwszym etapem znacznie szerzej zakrojonego planu, który wywoła takie same zmiany u dużej części ludzkości — straszliwym kosztem. Logan jest jedyną osobą na świecie zdolną powstrzymać ten proces, nawet jeśli ceną jest utrata człowieczeństwa…

Wydawca: Zysk i S-ka
Kategoria: Fantastyka

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!