Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jarosława, Marka, Wiki 25 Kwietnia 2024, 10:02
Dziś 6°C
Jutro 14°C
Redakcja poleca
27 Marca, 2024

Kultura i oświata: Redakcja poleca (TK 13/2024)

Prezentujemy kolejne pozycje wydawnictw zaprzyjaźnionych z „Tygodnikiem Kępińskim”. Tym razem są to książki wydane przez: „Novae Res”, „Zysk i S-ka” oraz „Filia. Przypominamy, że książki te można wygrać, przesyłając do redakcji poprawne hasło rozwiązanej krzyżówki z bieżącego numeru „TK”.


David JP Phillips - „Hormonalna rewolucja. Jak w naturalny sposób wykorzystać moc sześciu najważniejszych hormonów”

Dopamina, oksytocyna, serotonina, endorfiny, kortyzol, testosteron – to sześć hormonów, które mają wpływ na to, jak się czujemy i jak myślimy. David JP Phillips wyjaśnia, jak chemia naszego organizmu może na nas wpływać i co my możemy zrobić, aby wpłynąć na nią. To ty decydujesz, jak się czujesz. Autor dowodzi między innymi, że: zrównoważenie dopaminy pomaga zwiększyć motywację, wyregulowanie poziomu oksytocyny pozwala poczuć większą więź ze światem i ludźmi, dobrze jest zadbać o odpowiedni poziom serotoniny, która służy za podstawę długotrwałego szczęścia i harmonii, kortyzol w małych dawkach może pomóc wyjść ze strefy komfortu, da się pobudzić wytwarzanie endorfin przez śmiech i ćwiczenia, warto wyregulować poziom testosteronu, aby zwiększyć pewność siebie przed ważnym spotkaniem. Ta książka jest dla każdego, kto pragnie czuć się dobrze w naturalny sposób.

Wydawca: Filia
Kategoria: Poradniki

Monika Brańska - „Buldożer”

Kamila i Filip poznali się przez przypadek i od tamtej pory tworzą pozornie idealną parę. Dla dziewczyny jej partner jest niczym chodzący ideał: przystojny, czarujący, inteligentny oraz zamożny. Kamila przelewa na niego całą swoją miłość i nie może uwierzyć w to, jakie spotkało ją szczęście. Wszystko się zmienia, gdy Filip postanawia dołączyć do tej samej grupy na studiach, co ona. Dziewczyna coraz częściej czuje się osaczona i stopniowo zaczyna dostrzegać apodyktyczność mężczyzny, któremu tak bardzo zaufała. Mimo to postanawia z nim zamieszkać… Filip kontroluje ją na każdym kroku, a Kamila stopniowo odcina się od wszystkich bliskich i znajomych. Kiedy wreszcie zdaje sobie z tego sprawę, jest już za późno na reakcję. Relacja, która miała przynieść szczęście, staje się dla niej więzieniem. A z zamkniętej celi nie ma wielu dróg ucieczki…

Wydawca: Novae Res
Kategoria: Thriller

Autor zbiorowy - „Poezja miłosna”

Miłość może być namiętna, ślepa, bezgraniczna, niespełniona, wielka, pierwsza – jej definicji jest niemal tyle, ilu jest poetów. Przez tysiąclecia inspirowała wizjonerskich i znakomitych twórców. Prezentowany zbiór zawiera wybór najpiękniejszych wierszy miłosnych autorstwa między innymi Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Williama Butlera Yeatsa. Zachwyci, pocieszy i zainspiruje każdego, kto kiedykolwiek zasmakował miłości.

Wydawca: Zysk i S-ka
Kategoria: Poezja

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!