Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 11:32
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Sport
19 Marca, 2020

Kraj: Koronawirus paraliżuje rozgrywki, nikt nie wie, jaka czeka nas przyszłość

Jaka przyszłość czeka polski futbol? Obecnie wszystkie rozgrywki zostały zawieszone, lecz wciąż nie wiadomo, co się stanie, gdy sezon nie zostanie dokończony. Co prawda w miniony piątek ogłoszono zawieszenie rozgrywek do 29 marca, ale sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmienia się dynamicznie, a planowanie przyszłości jest na chwilę obecną jak wróżenie ze szklanej kuli.

Przypomnijmy, że Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował o zawieszeniu do 29 marca rywalizacji w trzeciej lidze i klasach niższych, a także rozgrywek futsalowych, kobiecych i Centralnej Ligi Juniorów. Tym samym okres zawieszenia rozgrywek, wcześniej wprowadzony przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, został wydłużony. Oznacza to, że nie odbędą się kolejki zaplanowane na dwa kolejne weekendy 21-22 i 28-29 marca oraz mecze 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski zaplanowane pierwotnie na 25 marca. Nowe terminy meczów zostaną ustalone w terminie późniejszym, w zależności od dalszego rozwoju sytuacji w kraju.

~ BAS

Więcej w nr 12 (1369) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!