Irydy, Tamary, Waldemara 5 Maja 2024, 13:27
Dziś 21°C
Jutro 19°C
27 Czerwca, 2018

Kolarstwo: Starty z mieszanymi uczuciami

Kolejny pracowity weekend za kolarzami UKS Sport Bralin. To były niezwykle wymagające dwa dni dla bralińskich kolarzy, którzy tym razem startowali w kolejnej już edycji Pucharu Polski oraz w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego MTB.

Jako pierwszy, w sobotę na starcie wyścigu MTB zameldował się Michał Głowik. Zawodnik bralińskiej grupy wystartował w Jaworznie i wywalczył znakomite trzecie miejsce. Dzień później większa część bralińskiej ekipy wzięła udział w kolejnej edycji Pucharu Polski w kolarstwie górskim w Pcimiu. Pogoda nie dopisała i zapowiadająca się bardzo ciekawie trasa zmieniła się w błotnistą pułapkę. Jako pierwsi na starcie stanęli juniorzy młodsi, a wśród nich Michał Głowik i Karol Bednarek zajmując kolejno 19. i 27. miejsca. Kolejne do rywalizacji przystąpiły juniorki młodsze. Najlepiej spisała się Milena Drelak zajmując 5. miejsce. Weronika Przewdzięk była 10., a Julita Mendel 17. Na końcu na stracie stanął junior, Karol Przewdzięk i wywalczył 9. pozycję. Z kolei Maja Drelak i Tomasz Czapczyński wybrali się na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego MTB w Brzezinach.

Więcej w nr 26 (1281) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.