Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy 19 Kwietnia 2024, 03:04
Dziś 3°C
Jutro 9°C
5 Kwietnia, 2018

Kolarstwo: Pechowe otwarcie sezonu kolarzy

Pod koniec marca zawodnicy z grupy UKS Sport Bralin rozpoczęli sezon, biorąc udział w dwóch odmiennych imprezach. Inauguracja miała miejsce podczas Bolesławieckiej XC oraz starcie w zawodach duathlonowych.

Wraz z końcem marca miała miejsce inauguracja sezonu w wykonaniu kolarzy z Bralina. Otwarcie kolejnego sezonu to start w dwóch różnych imprezach. Na pierwszy ogień poszło Dolnośląskie Otwarcie sezonu Cross-Country, czyli Bolesławieckie XC. W wyścigu wystartowała szóstka zawodników. Bardzo dobrze spisała się juniorka młodsza Milena Drelak. W długim, liczącym cztery okrążenia wyścigu, zajęła drugie miejsce w swojej kategorii. Trochę mniej szczęścia mieli juniorzy młodsi: Mateusz Józefiak, który zerwał łańcuch, Michał Głowik (uszkodzenie koła) oraz Karol Bednarek, który wylądował na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Bez większych przygód na solidnej czwartej pozycji wyścig zakończył Kacper Łukianowski. A jedyny junior w barwach bralińskiej ekipy Karol Przewdzięk, jadąc na drugiej pozycji, zerwał łańcuch i ostatnie okrążenie pokonał biegiem. Ostatecznie zajął trzecie miejsce. Dzień później część zawodników wystartowała w duathlonie. Na dystansie Max, na który składa się 10-kilometrowy bieg, 40-kilometrowa trasa rowerowa i ponownie, bieg na dystansie 5 kilometrów, bralińscy zawodnicy pokazali, że kolarzom bieg niestraszny. W kategorii open Tomasz Czapczyński był trzynasty, Karol Przewdzięk czwarty, a po pogoni za swoimi zawodnikami trener Dariusz Drelak zawody ukończył na drugiej pozycji. Na dystansie mini Kacper Kuropka zajął 11. pozycję (1. w swojej kategorii), natomiast Michał Głowik zmierzył się z trasą rowerową na dystansie 60 kilometrów i zajął dobre 49. miejsce.