Jarosława, Marka, Wiki 26 Kwietnia 2024, 08:33
Dziś 6°C
Jutro 14°C
2 Sierpnia, 2019

Kolarstwo: Milena Drelak wystartowała w Mistrzostwach Europy

Ostatnie tygodnie to dobry okres dla Mileny Drelak, zawodniczki UKS Sport Bralin. Młodziutka zawodniczka najpierw wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w kolarstwie górskim, a następnie wraz z kadrą narodową brała udział w mistrzostwach Europy.

Bez wątpienia lipiec był kolejnym ważnym etapem w dotychczasowej karierze młodziutkiej Mileny Drelak. Zawodniczka UKS Sport Bralin najpierw podczas Mistrzostw Polski MTB XCO w Mrągowie wywalczyła tytuł wicemistrzyni kraju. Bralinianka od startu jechała na drugiej pozycji lecz przez pomyłkę na trasie spadła na piątą pozycję. Mimo to, na ostatniej rundzie odjechała rywalkom na niespełna minutę i w efekcie przekroczyła linię mety jako druga, zdobywając srebro. Dobre wyniki sprawiły, że Milena Drelak otrzymała powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim, które w miniony weekend rozgrywano w czeskim Brnie. Tegoroczna rywalizacja rozciągnięta była na aż cztery dni, bo impreza została połączona dla kategorii junior, orlik, elita oraz masters. Na sobotę zaplanowane były wyścigi juniorskie oraz U23 kobiet. Na początek na trasę ruszyły juniorki. Wygrała Szwajcarka Jacqueline Schneebeli. Matylda Szczecińska skończyła na 18. miejscu ze stratą 6:29. Milena Drelak, Gabriela Hudyka i Julia Zięba zostały zdublowane, zdjęte z trasy i sklasyfikowane odpowiednio na miejscach 35., 40 i 43.