Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anety, Lecha, Leona 21 Lutego 2020, 06:21
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Sport
15 Maja, 2019

Kolarstwo: Intensywny weekend dla kolarzy z Bralina

Minął weekend pełen imprez kolarskich. Aż na czterech z nich pojawili się zawodnicy UKS Sport Bralin.

W Dzierżoniowie zawodnicy UKS Sport Bralin, specjalizujący się w kolarstwie górskim, walczyli w Mistrzostwach Polski w BMX-ach. Tytuł wicemistrzyni polski w tej odmianie kolarstwa w kategorii elite kobiet zdobyła Maja Drelak. Czwartym juniorem w Polsce został Kacper Łukianowski, a piątym juniorem – Mateusz Józefiak. W najmłodszej kategorii dzieci, również wysoko, bo na piątym miejscu, uplasował się Mikołaj Klaczyński.
Również na kolejnej edycji Pucharu Polski XCO MTB, czyli olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego, nie mogło zabraknąć bralińskich zawodników. W kategorii żak Rafał Noculak musiał przedzierać się przez gąszcz młodziczek, startujących przed żakami. Na trudnych przeszkodach czy wąskich, korzenistych ścieżkach dochodziło do wielu nerwowych i losowych sytuacji. Rafał z tymi przeciwnościami poradził sobie nieźle. Na mecie zameldował się jako ósmy, przegrywając na finiszu o błysk szprychy z równie utalentowanym zawodnikiem Mikołajem Legieciem z Nowej Rudy.
W wyścigu młodzików Beniamin Dąbrowski pierwsze okrążenie z trzech przejechał wyraźnie na czele wyścigu wspólnie z Szymonem Lachowiczem, zwycięzcą poprzednich edycji PP. W drugiej rundzie bralińskiemu zawodnikowi uszło powietrze z przedniego koła, przez co zaliczył groźny upadek na zjeździe. Z trudem dojechał do boxu. Po usunięciu awarii, na ostatnim okrążeniu, zdołał nieznacznie odrobić starty, przebijając się z jedenastej na siódmą pozycję, na której ostatecznie dojechał do mety.

~ Przemysław Dąbrowski

Więcej w nr 20 (1326) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!