Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Ksawerego, Pauliny 2 Grudnia 2021, 20:18
Dziś 4°C
Jutro 2°C
Sport
27 Listopada, 2017

KKO: Jesień na finiszu, zaległości prawie odrobione

W miniony weekend kilka drużyn z Kaliskiej Klasy Okręgowej odrobiło ligowe zaległości z trzech wcześniejszych kolejek. Mimo to jesień i co za tym idzie pierwsza część sezonu na zapleczu czwartej ligi jeszcze jednak nie dobiegła końca, albowiem pozostało do rozegrania jedno spotkanie. Będzie nim ligowa zaległość, którą w Kobylej Górze odrabiać będą miejscowa Zefka oraz Victoria Skarszew.

Zaległe spotkanie, które zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00 w Kobylej Górze oficjalnie zamknie pierwszą część obecnego sezonu. Część zespołów już w miniony weekend odrabiała zaległości z wcześniejszych kolejek. W gronie tym znalazł się między innymi Orzeł Mroczeń, który w zaległym meczu dziesiątej kolejki gładko i bez większych problemów rozprawił się na wyjeździe z Olimpią Brzeziny. Mroczenianie zwyciężyli 4:0, choć pierwsza połowa nie zapowiadała tak przekonującego zwycięstwa drużyny Marka Wojtasiaka. Orzeł po trafieniu Marcina Góreckiego prowadził bowiem po trzech kwadransach zaledwie 1:0. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Przyczynił się do tego między innymi Marcin Górecki, który dziesięć minut przed końcem spotkania skompletował hattricka. Wcześniej do bramki miejscowych trafił jeszcze Rafał Janicki i mroczenianie wyjechali z Brzezin z czterobramkową zdobyczą. Dzięki temu zwycięstwu Orzeł zakończy pierwszą część sezonu na piątym miejscu. Stanie się tak bez względu na wynik rywalizacji Zefki Kobyla Góra i Victorii Skarszew w zaległym spotkaniu jedenastej kolejki. Zaległości odrabiali też w Krotoszynie. Tam miejscowa Astra podejmowała w najciekawszym weekendowym pojedynku Piasta Czekanów. Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów, który zdecydowanie bardziej zadowolił krotoszynian. Gracze Astry przynajmniej do pierwszego wiosennego meczu będą zajmować trzecie miejsce w tabeli. Remisem zakończyło się jeszcze spotkanie lidera jesiennych rozgrywek, Klubu Sportowego Opatówek, który zaledwie po raz drugi w tym sezonie dał sobie wydrzeć punkty. Wcześniej urwać punkty absolutnemu liderowi pierwszej części sezonu udało się Victorii Skarszew. W minioną niedzielę do tego grona dołączyła Stal Pleszew. Drużyna z Opatówka mimo podziału punktów w Pleszewie w dalszym ciągu zachowuje bezpieczną przewagę nad drugim w stawce Piastem Kobylin. Po piętnastu kolejkach wynosi ona już dziewięć punktów.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!