Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:15
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Kępno
13 Kwietnia, 2018

Kępnok: Młodzież odwiedziła ARiMR

Dni Otwarte w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kępnie.

5 kwietnia br. w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kępnie odbyły się Dni Otwarte, w których uczestniczyli rolnicy, młodzież z powiatu kępińskiego oraz wszyscy zainteresowani działalnością tej instytucji, wspierającej trudną pracę rolników.
Biuro Powiatowe ARiMR w Kępnie zajmuje się m.in.: wspieraniem rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, pełnieniem roli akredytowanej przez rząd agencji płatniczej, wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udzielaniem pomocy ze środków krajowych.
Głównymi beneficjentami działań realizowanych przez ARiMR są rolnicy, mieszkańcy wsi, grupy producentów rolnych, przedsiębiorcy i samorządy lokalne. W ramach Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2014-2020 ARiMR jest podmiotem wdrażającym instrumenty pomocy finansowanej z funduszy unijnych. Realizowane zadania to np. płatności bezpośrednie i Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach którego realizowane jest m.in. poddziałanie „Modernizacja gospodarstw rolnych”, które umożliwia wsparcie na inwestycje związane z: rozwojem produkcji prosiąt, mleka krowiego i bydła mięsnego, racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu.
W czwartek Biuro Powiatowe odwiedziło około 90 osób. Nie mogło zabraknąć uczniów kształcących się w zawodzie technik agrobiznesu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie. Młodzież miała okazję zapoznać się z bliska z pracą w ARiMR.
Kierownik Biura Powiatowego ARiMR Marek Potarzycki przedstawił młodzieży główne zadania realizowane przez Biuro Powiatowe oraz omówił najważniejsze założenia i możliwości pozyskania środków w ramach PROW na lata 2014-2020.
Młodzież została również zapoznana z zasadą działania nowej aplikacji „eWniosekPlus” oraz zachęcona do udzielenia pomocy tym wszystkim, którzy będą korzystać z aplikacji. Podczas spotkania podkreślano, jak ważna jest praca w rolnictwie i jej dobry wpływ na rozwój wielkopolskich wsi.
Wśród młodzieży przeprowadzono konkurs, polegający na udzieleniu odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące zagadnień związanych z działalnością ARiMR. Opiekunami grupy byli nauczyciele: Barbara Gruszka i Jan Kokot.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!