Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 18 Stycznia 2022, 02:24
Dziś -1°C
Jutro 2°C
Kultura i oświata
26 Października, 2017

Kępno: Zrobiliśmy! Festiwal Młodych!

„Festiwal Młodych” to kolejny udanie zrealizowany projekt Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie przeznaczony dla młodzieży, która była nie tylko odbiorcą, ale również współautorem działań projektowych.

Dwa miesiące przygotowań minęło „jak jeden dzień” i 20 października nastąpił długo wyczekiwany finał projektu, na którym zaprezentowali się utalentowani młodzi ludzie. Zdjęcia, rysunki, prezentacja opowiadania, piosenki, gra na instrumentach oraz kącik kulinarny serwujący ciastka, babeczki i koktajle to były propozycje młodzieży dla swoich rówieśników, którzy tłumnie odwiedzili bibliotekę. Działania zostały bardzo dobrze odebrane przez uczestników, impreza się podobała i było wiele zapytań o kolejną w przyszłym roku.
„Festiwal Młodych” to pomysł Wiktorii Płucienniczak, która była jedną z dwóch osób zakwalifikowanych na szkolenie Młodzieżowych Liderów w ramach Programu Równać Szanse, które odbywało się w lipcu 2017 roku w Warszawie. Po odbyciu szkolenia przy wsparciu pracowników biblioteki Wiktoria wzięła udział w konkursie grantowym i otrzymała dofinansowanie na przeprowadzenie projektu. Dzięki fantastycznej ekipie projektowej wszystkie działania udało się zrealizować sprawnie i z pomysłem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za ich energię, kreatywność, pomysły, wsparcie dla koleżanek i kolegów oraz ciężką pracę przy przygotowaniu wydarzenia. Kolejne pomysły czekają już na zrealizowanie :)
Projekt otrzymał dofinansowanie w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Równać Szanse 2016 – Konkurs Młodzieżowych Liderów, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

~ NWS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!