Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2019, 12:14
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Sport
11 Lipca, 2018

Kępno: Zostali docenieni za osiągnięcia sportowe

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie powtórzył swój sukces z roku szkolnego 2010/2011 i w wojewódzkim podsumowaniu osiągnięć sportowych znalazł się na 10. miejscu pośród 260 szkół.

15 czerwca 2018 r. w Poznaniu dokonano podsumowania współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2017/2018 wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego.
Od ponad 10 lat ZSP nr 1 utrzymuje się w pierwszej dziesiątce województwa szkół ponadgimnazjalnych, a największym, jak do tej pory, osiągnięciem było zajęcie 4. miejsce w województwie w roku szkolnym 2009/2010.
Na wysoką tegoroczną lokatę kępińskiej szkoły w sporządzonym zestawieniu wpłynęły świetne wyniki młodzieży z ZSP nr 1 w finałach wojewódzkich XIX Licealiady 2017/2018: II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców (10 x 1000 m), III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt (10 x 800 m), II miejsce w szkolnej lidze lekkoatletycznej dziewcząt, II miejsce w biegach na orientację chłopców i I miejsce w biegach na orientację dziewcząt.
Opiekunem drużyny lekkoatletycznej chłopców jest Sylwia Bednarz, drużyny chłopców biegów na orientację Urszula Jóźwik, natomiast drużyną lekkoatletyczną dziewcząt, jak i drużyną biegów na orientację dziewcząt opiekuje się Magdalena Tobias.
Na uzyskany wynik szkoły wpływ miały także starty w zawodach z zakresu gier zespołowych, takich jak: piłka koszykowa, siatkowa, unihokej, siatkówka plażowa, piłka nożna oraz tenis stołowy. Podkreślić należy duży wkład pracy pozostałych nauczycieli wychowania fizycznego: Iwony Nowickiej, Sławomira Nowickiego, Bogusława Pawlusa i Adama Kłodnickiego.
Warto też zaznaczyć, że szkoła uczestniczy w programie Szkolny Klub Sportowy - w 2017 działała sekcja taneczna dziewcząt, a od stycznia 2018 roku do programu dołączyła drużyna lekkoatletyczna dziewcząt.
Jak podkreślają opiekunowie młodzieży, tak dobry wynik kępińskiej szkoły stanowi powód do dumy dla dyrekcji i nauczycieli wychowania fizycznego, którzy przygotowywali młodzież do zawodów.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!