Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benedykta, Izodory, Wacławy 4 Kwietnia 2020, 23:40
Dziś 9°C
Jutro 12°C
Kultura i oświata
14 Marca, 2018

Kępno: Z miłością do przyrody i fotografii

Otwarcie wystawy pn. „Na tropie przyrody – Paweł Pawlak zauważony, doceniony, nagrodzony”.

Od 2 do 16 marca br. w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie można podziwiać najpiękniejsze fotografie dzikiej przyrody. Wystawę pn. „Na tropie przyrody – Paweł Pawlak zauważony, doceniony, nagrodzony” tworzą nagrodzone w wielu konkursach fotograficznych prace mieszkańca Kępna – Pawła Pawlaka.
Dzięki temu, że autor zdjęć znalazł się we właściwym miejscu o właściwym czasie, na wystawie obserwujemy niepowtarzalne sceny ze świata przyrody. Zrobienie takich zdjęć wymaga niezwykłej cierpliwości, wrażliwości, pokory wobec natury, a przede wszystkim pasji i chęci przeżycia przygody. Kilka chwil później czy kilka sekund wcześniej, a te momenty mogłyby nie zostać uchwycone. Nic dziwnego, że prace kępnianina doceniane zostają na konkursach także za granicą, a P. Pawlak bardziej znany jest w Polsce niż w rodzinnym Kępnie.
Wystawie towarzyszy prezentacja książek o tematyce przyrodniczej. Biblioteka chce pokazać, że jej zbiory to nie tylko powieści, ale także literatura z różnych dziedzin wiedzy.

~ Magdalena Wieczorek

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!