Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Longiny, Toli, Zygmunta 2 Maja 2024, 13:53
Dziś 18°C
Jutro 22°C
Kultura i oświata
10 Kwietnia, 2019

Kępno: Wydawnictwa, które warto znać

28 marca br. w kępińskiej Filii Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu odbyło się autorskie spotkanie licealnej młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie z autorem „Dziejów Kępna. Od początku istnienia do 2015 r.” - Stanisławem Kowalskim. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I LOA i I LOB.

„Literackie spotkania z regionem” to cykl imprez o charakterze kulturalno-oświatowym organizowany przez Bibliotekę Szkolną w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie. W ramach przedsięwzięcia „Wydawnictwa, które warto znać”  organizuje się spotkania z autorami, pasjonatami lokalnej historii lub sztuki ludowej. Celem akcji jest więc promocja książek, które jako nowości pojawiają się na lokalnym rynku wydawniczym. W ten sposób Biblioteka Szkolna chce zachęcić młodzież do lektury tekstów, tematycznie związanych z naszą małą ojczyzną. Pierwszą promowaną publikacją stała się książka zatytułowana „Przystanek Niepodległość - Antologia twórczości młodzieży szkoły w Mroczeniu” pod redakcją Joanny Gruszki i Elżbiety Ilskiej. Wydanie książki było możliwe dzięki Fundacji Santander, która w ramach programu grantowego Bank Ambitnej Młodzieży wsparła finansowo powstanie antologii. Drugie spotkanie reklamowało książkę pt. „Snutka, czyli haft ludowy południowej Wielkopolski” Magdaleny Wieczorek, autorka od wielu lat związana jest z Samorządową Biblioteką Publiczną im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie.

~ Grażyna Gatner

Więcej w nr 15 (1321) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!