Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 20:56
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Kępno
26 Października, 2017

Kępno: Wybrano wykonawcę modernizacji kina „Sokolnia”

W ratuszu podpisano umowę z firmą KiK Sp. z o.o. na realizację II etapu remontu kina „Sokolnia” w Kępnie.

12 października br. w ratuszu podpisana została umowa na wykonanie drugiego etapu modernizacji kina „Sokolnia” w Kępnie. Inwestycja realizowana będzie przez firmę KiK Sp. z o.o. – Umowa podpisana została nie bezpośrednio z Gminą, a z Kępińskim Ośrodkiem Kultury, podobnie jak było w przypadku I etapu. Związane jest to z dużo korzystniejszymi rozwiązaniami finansowymi dla samorządu i odpowiedzialnością za przebieg procesu inwestycyjnego – wyjaśnił burmistrz Piotr Psikus.
Modernizacja dotyczy wykonania robót elewacyjnych, dachowych oraz zagospodarowania terenu wokół budynku kina. Odnowiona zostanie elewacja budynku, schody zewnętrzne, pochylnie oraz powstanie plac rekreacyjny z ławeczkami. Elewacja ma być taka sama, jak hali widowiskowo-sportowej oraz budowanej krytej pływalni. – To będzie całkowity remont elewacji, dostosowany wizualnie do obiektu hali. To wszystko będzie przygotowane także pod wygląd krytej pływalni. Chcemy, aby w tej części miasta nasze kompleksy sportowo-rekreacyjne miały mniej więcej taką samą kolorystykę i szatę – podkreślił burmistrz. Będzie to łatwiejsze, biorąc pod uwagę, że przetarg na remont zewnętrznej części budynku wygrała ta sama firma, która aktualnie kończy remont hali KOSiR. – Mamy jedno z najnowocześniejszych kin w Polsce, a dzięki ostatniemu etapowi inwestycji nasze kino będzie, miejmy nadzieję, również jednym z najpiękniejszych w Polsce – mówiła dyrektor KOK Anna Niesobska.
Wartość inwestycji to 1.225.280,24 zł brutto. Termin wykonania inwestycji upływa 30 czerwca 2018 r.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!