Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 07:04
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
10 Listopada, 2017

Kępno: Warsztaty z języka angielskiego

24 października 2017 roku nauczycielki języka angielskiego Małgorzata Chyska-Drozd i Marta Chrząstowska we współpracy z Europejskim Programem Edukacyjnym Nauka Bez Granic po raz kolejny zorganizowały w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie warsztaty dla młodzieży prowadzone przez Irlandczyka Richie’go Mullaney.

24 października 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie przeprowadzono warsztaty, które poprowadził Irlandczyk Richie Mullaney. Ćwiczenia zostały zorganizowane w dwóch grupach. Klasa I LOb wybrała zajęcia zatytułowane „Little Britain”, na których poznały bliżej akcent i slang w różnych częściach Wysp Brytyjskich. Grupa druga, klasa II LOb, miała okazję spróbowania swoich sił aktorskich, ćwicząc oryginalne dialogi z „Romea i Julii” czy słynny monolog „Hamleta” Shakespeare’a. Warsztaty prowadzone były w całości w języku angielskim.
Wydarzenie znów okazało się być wspaniałym i ciekawym sposobem ćwiczeń i nauki języka angielskiego. Uczniowie z przyjemnością i zaangażowaniem brali udział w ćwiczeniach i wykazali się dużą kreatywnością, poczuciem humoru i znajomością języka na warsztatach. Zajęcia dały młodzieży niecodzienną możliwość do obcowania z językiem angielskim i jego rodowitym użytkownikiem. Warsztaty zakończyły się pełnym sukcesem, uczniowie wyszli z nich usatysfakcjonowani i z niecierpliwością czekają na kolejne takie zajęcia.
To nietypowe spotkanie z językiem obcym zorganizowały nauczycielki języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie we współpracy z Europejskim Programem Edukacyjnym Nauka Bez Granic.

~ Małgorzata Chyska-Drozd, Marta Chrząstowska

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!