Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 18 Stycznia 2022, 02:49
Dziś -1°C
Jutro 2°C
Kultura i oświata
27 Października, 2017

Kępno: Wakacyjna książka

20 października br. w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „Książka, którą zabrałem na wakacje”.

Na tegoroczny konkurs literaci organizowany już od 14 lat przez Samorządową Bibliotekę Publiczną, w tej edycji pod hasłem „Książka, którą zabrałem na wakacje” wpłynęły 62 prace uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. W uroczystej gali wręczenia nagród prócz laureatów i polonistów ze szkół, które brały udział w konkursie uczestniczyli również: dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej Magdalena Wieczorek, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie Małgorzata Frala-Kędzior i przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Kępnie Piotr Baraniak. W tym roku jury pod kierunkiem Mirosława Łapy (redaktora naczelnego „Tygodnika Kępińskiego”) oraz Marii Cierlak (nauczycielki ZSP nr 1 w Kępnie) i Marii Zięby (bibliotekarki Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie) przyznało nagrody i wyróżnienia 21 uczniom. Przewodniczący jury gratulował wyróżnienia uczestnikom konkursu, dodając: – Dziś książka przegrywa z internetem i tabletem, tym bardziej cieszy mnie fakt, że tylu uczniów zadało sobie trud i wzięło książkę na wakacje, a później napisało pięknym kaligraficznym pismem recenzje wybranej przez siebie publikacji – zaznaczył M. Łapa. Z kolei M. Cierlak podkreślała wiedzę, jaką dysponowali laureaci konkursu pisząc recenzje wybranych przez siebie książek. M. Frala-Kędzior w imieniu burmistrza Piotra Psikusa gratulowała wyróżnień nagrodzonym, podkreślając zarazem jak ważna dla wykształcenia współczesnego ucznia jest promocja czytelnictwa. Natomiast P. Baraniak pogratulował organizatorom konkursu, polonistkom i uczniom, którzy napisali prace docenione przez jury.
Ponadto Weronika Woś, która zajęła pierwsze miejsce, przeczytała wszystkim swoją pracę napisaną składnie, logicznie i pięknym literackim językiem, czym wzbudziła powszechny aplauz.
W czasie wręczenia nagród wystąpiły dla zebranych dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 przygotowane przez Marię Waloszczyk i Karolinę Boczek.

WYNIKI KONKURSU

Szkoły Podstawowe klasy IV-VII:

  1. Weronika Woś, SP nr 3 Kępno, kl. VI
  2. Jakub Gola, SP w Olszowie, kl. V
  3. Magdalena Cebula, SP w Hanulinie, kl. VII

Gimnazjum:

  1. Hanna Biegańska, Gimnazjum w Krążkowach, kl. III
  2. Amelia Klaczyńska, Gimnazjum nr 2 w Kępnie, kl. II
  3. Katarzyna Owczarek, Gimnazjum w Mikorzynie, kl. III

~ m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!