Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogusława, Gracjana, Laury 19 Grudnia 2018, 07:15
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Kultura i oświata
8 Marca, 2018

Kępno: W trosce o przyszłość

21 lutego br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w ramach projektu „Dbam o przyszłość” zorganizowane zostały warsztaty dla młodzieży.

Gościem biblioteki w tym dniu był przedstawiciel Grupy AXA Tomasz Krakowiak. Prowadzący opowiedział młodzieży, w jaki sposób podejmuje się decyzje finansowe oraz jakie są (bądź mogą być) konsekwencje tych decyzji lub ich braku. Młodzież na przykładach „z życia wziętych” uczyła się szacować ryzyko i podejmowała decyzje o tym, czy dana osoba powinna się ubezpieczyć, czy nie jest to konieczne.
Na kolejnych zajęciach prowadzonych w ramach projektu „Dbam o przyszłość”, które odbyły się 23 lutego, młodzi ludzie pod okiem trenera Mateusza Koniecznego opracowywali miniprojekt, którego efekty zostaną zaprezentowane w przestrzeni miejskiej Kępna. Najciekawsze młodzieżowe działania zostaną zaprezentowane w Warszawie podczas gali podsumowującej program, połączonej ze spotkaniem z praktykami biznesu.
„Dbam o przyszłość” to ogólnopolski program o ubezpieczeniach oparty o wolontariat pracowników grupy AXA. Wolontariusze przyjmują na zajęciach rolę konsultantów. Przybliżają uczniom zasady działania ubezpieczeń i wyjaśniają sposoby ochrony przed różnymi rodzajami ryzyk.
Istotnym elementem tych spotkań jest także prezentacja doświadczeń i przemyśleń, dotyczących własnej drogi zawodowej i edukacyjnej.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!