Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adrianny, Kazimierza, Wacława 5 Marca 2024, 02:19
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Kultura i oświata
6 Lutego, 2024

Kępno: …tu jest mój dom i wszystko do czego serce lgnie…

1 lutego br. w Samorządowej Bibliotece Publicznej im. M. Szembekowej w Kępnie odbył się wieczór poetycki Beaty Szymoniak, promujący jej pierwszy tomik poezji zatytułowany „Za ścianą myśli”. Na spotkanie przybyło wiele osób, w tym rodzina, przyjaciele, koleżanki i koledzy z pracy, członkowie Kępińskiego Koła Literatów oraz miłośnicy poezji. Nieoceniona była obecność uczniów z ZSP nr 2, którzy zajęli się oprawą muzyczną oraz powitaniem gości.

Beata Szymoniak, kępnianka, uczy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2. Pozornie jawi się jako zwyczajna nauczycielka języka angielskiego. Jednak po bliższym poznaniu zauważamy, że coś ją jednak odróżnia od innych. Po pierwsze, ma na swoim koncie wydawnicze, typowo dydaktyczne sukcesy. Jest bowiem współautorką podręczników WSiP-u zatytułowanych „Język angielski w logistyce i spedycji” oraz „Język angielski zawodowy. Technik ekonomista, technik rachunkowości”. To na pewno nie lada wyzwanie, któremu nie każdy sprosta, ale można uznać fakt ten za część codziennej, nauczycielskiej pracy. Wydanie jednak tomiku poezji jest już niemałym wyróżnieniem. I to tomiku, który od razu jawi się jako intymne wyznanie miłości do życia, świata i drugiej osoby.

~ GG, m

Więcej w nr 6 (1567) 2024 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!