Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2019, 03:16
Dziś 12°C
Jutro 14°C
Historia
9 Stycznia, 2019

Kępno: Reliefem uczcił zwycięski zryw Wielkopolan

Relief autorstwa Zdzisława „Chico” Mikołajczaka stworzony dla upamiętnienia setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego wydany został na kopercie i znaczku pocztowym.

Pochodzący z Kępna artysta stworzył relief, na którym obok dat 1918-2018 znalazł się napis „Wolność zrodzona ze zrywu powstańczego ludu wielkopolskiego”. To wyjątkowe dzieło wydane zostało na kopercie i znaczku pocztowym dla podkreślenia wagi wydarzeń sprzed wieku – zwycięskiego zrywu niepodległościowego Wielkopolan.
- Jestem dumny, że moja praca, upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego, ukazała się na znaczku i kopercie – mówi Zdzisław „Chico” Mikołajczak. - Jestem i czuję się Wielkopolaninem, „pyrusem”, zawsze dumnym z mojej ukochanej „Pyrlandii”. To dla mnie zaszczyt i duże wyróżnienie, że wydane zostały takie walory filatelistyczne – podkreśla mieszkający w Niemczech artysta.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!